Administrativ 24 Iunie 2026

Rezultatele Conferinței naționale OAR 2026

Filiala Teritorială Timiș a Ordinului Arhitecților din România transmite felicitări tuturor candidaților care au participat la alegerile desfășurate în cadrul Conferinței Naționale OAR 2026, precum și tuturor colegilor aleși în forurile de conducere ale organizației pentru mandatul 2026–2030.
Îi adresăm felicitări domnului arh. Ștefan Bâlici pentru reconfirmarea în funcția de Președinte al Ordinului Arhitecților din România și le urăm mult succes membrilor noului Consiliu Național, Comisiei Naționale de Disciplină și Comisiei Naționale de Cenzori.
Apreciem implicarea tuturor celor care și-au asumat candidatura și contribuția delegaților Conferinței Naționale la desfășurarea unui proces electoral caracterizat de responsabilitate, dialog și respect reciproc.
În contextul provocărilor cu care se confruntă profesia și societatea, credem că forța Ordinului stă în unitatea sa, în diversitatea opiniilor și în capacitatea de a construi împreună, cu respect pentru valorile, misiunea și integritatea organizației noastre.
Filiala Teritorială Timiș își exprimă disponibilitatea de a contribui activ la consolidarea profesiei și la dezvoltarea unui dialog constructiv în beneficiul arhitecților și al societății.
Felicitări tuturor și mult succes în noul mandat!

LISTĂ CANDIDAȚI PENTRU FUNCȚIA DE MEMBRU ÎN CONSILIUL NAȚIONAL - FILIALA OAR TIMIȘ

* 5 din 6 locuri au obținut 50%+1
* 5 din 6 locuri au obținut 50%+1

CANDIDAT PENTRU FUNCȚIA DE MEMBRU ÎN COMISIA NAȚIONALĂ DE DISCIPLINĂ - FILIALA OAR TIMIȘ

* a obținut 50%+1
* a obținut 50%+1

Noutăți similare